Serwis opon

 

Serdecznie namawiamy do używania opon sezonowych.
Liczne testy producentów opon udowadniają i uświadamiają jak duża jest różnica w np. drodze hamowania pojazdów wyposażonych w opony zimowe w stosunku do letnich. Już samo poruszanie się w zimie po zaśnieżonych lub oblodzonych drogach sprawia nierzadko duże trudności. Dlatego właśnie warto pomyśleć o dwóch kompletach opon. Istnieją dwa powody: lepsza dynamika jazdy oraz dłuższa żywotność (uniwersalny ale jeden komplet zużyje sie dużo szybciej). Nie wspominając o komforcie psychicznym ;-)
 
Zapraszamy do skorzystania z usługi wymiany opon i/lub wyważania kół. To ostatnie sugerujemy robić nawet co sezon, gdyż często okazuje się, że: a to odpadł jakiś ciężarek; a to skrzywiliśmy felgę na za wysokim krawężniku. Wbrew pozorom nawet lekkie niedoważenie koła ma wpływ na zachowanie się pojazdu na drodze i może w wydłużonym czasie osłabiać elementy zegarków repliki zawieszenia. Radzimy również kontrolować ciśnienie opon - opory toczenia mają wpływ na zużywanie się bieżnika oraz (!) spalanie paliwa.
Obsługujemy zarówno felgi stalowe jak i aluminiowe. Zakres wielkości kół: od 12-sto do 16-stocalowych. Pojazdy osobowe, terenowe i dostawcze.